Hayata Kaldığın Yerden Devam Et

çöpçüler kralı kemal sunal şener şenKısa süren şöhretinin ardından her zamanki gibi kahvehanede yatmıştı. Kapı gibi devlet memuruydu nede olsa. Şarkıcılık ona göre değildi. Kızı da kaptırmıştı zabıta müdürüne . Gerçi ünlü olunca elinin tersiyle itmişti .

Yeni bir gün doğmuştu. Süpürgesini alıp sokaklara çıkı yine. Yine gazeteci çocuk iç karartıcı haberler veriyor, yaşlı bir teyze ona çay getiriyordu. Hayata kaldığı yerden devam ediyordu çöpçü. Ancak bir gürültü kopuyordu mahallede. Yeni evli çift , müstakbel eski nişanlısı, yeni kocasının evinde terör estiriyordu. Haline şükretti çöpçü. Her işte bir hayır vardı şüphesiz. Nede boş işlerle uğraşmıştı. Bu kız için şekilden şekillere girmişti.

çöpçüler kralı şener şenBu duygular içerisinde sokakları süpürürken birde ne görsün. Başka bir hizmetçi camları temizliyordu. Onca yaşadığı şeye rağmen akıllanmamış , yine gönlünü birine vermişti. Ne olursa olsun akıllanmayacak,bildiği gibi yaşayacaktı çöpçü.

Çöpçüler kralının bu enfes final sahnesinden bir çok sonuç çıkarabilecekken gülüp geçmek ne kadar da vahimdir.

Şimdi filmin bu son sahnesine eşlik eden film müziğini verelim. Esin Enginin derlemesini yaptığı Cezve adlı müzik, sinemamızın unutulmayan film müzikleri arasında şüphesiz ki yerini aldı.

Reklamlar

2 responses to “Hayata Kaldığın Yerden Devam Et

  1. Harika bir değerlendirme olmuş. Müziği duyar duymaz anımsadım. Kemal sunal filmlerindeki harika müziklere daha sık yer verirseniz iyi olur. Sevgiler

Yorum Yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s